Header image  
 
line decor
   Vítáme Vás na našich stránkách a přejeme Vám hezký den...
line decor
 
 
 
 

 
 
O naší chovatelské stanici

V roce 1998 jsme si pořídili naší první mopsinku. Začínali jsme jako laici – nechtěli jsme jezdit na žádné výstavy, nechtěli jsme odchovávat žádná štěňata. Proto jsme si pořídili fenku s průkazem původu, ale kvůli barvě nechovnou.

Rutynka

Po určité době jsme usoudili, že je naší milované Rutynce doma smutno a tak jsme se rozhodli pořídit jí kamaráda. Od zkušené chovatelky jsme si přinesli v roce 2000 krásného béžového chlapečka se vznešeným jménem Amareto Inter Kontrast, zkráceně Nik. Když mu byl rok, vyjeli jme jen tak na zkušenou na první výstavu psů. A co se nestalo - náš Nik vyhrál první místo a získal titul CAJC. Jako naprostý začátečník jsem sháněla literaturu, abych zjistila, co ten CAJC vlastně je a co to znamená. Přihlásili jsme se druhou výstavu a pak další a další .. a byli jsme lapeni. Nik získal posléze titul Český junior šampion. Samozřejmě by byla škoda, kdybychom nepokračovali a tak jsme se zúčastňovali dalších výstav, s cílem získat titul Český šampion.
Rutynka

Čas utíkal jako splašený a do naší rodiny přibyl v roce 2002 další mops, tentokrát černý Kay Dog-Lome zvaný Kája. Už při jeho první výstavě bylo zřejmé, že se nám velmi „povedl“. Zažili jsme s ním naše největší výstavní úspěchy. Vždyť se stal dvojnásobným Klubovým vítězem a 3x Národním vítězem.

To už jsme mopsům dokonale propadli a rozhodli se, že se pokusíme odchovat svá vlastní štěňátka. A tak jsme Kájovi pořídili nevěstu, černou Glorii Pibaro - zkráceně Riu. V té době už byl stav mopsů v naší rodině natolik silný, že jsme se rozhodli k závažnému kroku – prodali jsme byt v panelovém domě a přestěhovali se z města na vesnici, kde máme velkou zahradu a tak naši miláčkové mají optimální prostor na běhání.
foto

V té době vplula mezi naší mopsí smečku nová fenka – béžová Ema Perali Moravia. Pyšní se zahraničními rodiči a tak nás snad v budoucnu obdaří hezkými zdravými potomky.
foto

Když už jsme se domnívali, že počet mopsů v naší rodině se ustálil, navštívili jsme jednu z našich nejúspěšnějších chovatelek paní Krsovou zrovna v době, kdy měla k odběru štěňátka. A jak to dopadlo? Do naší rodiny se zařadili dva neposední rarášci – Ferdinand Dog-Lome (Ferýsek) a Eliza Dog-Lome (Lilinka).
foto

Koncem roku 2005 jsme se dočkali. Zásluhou Káji a Rii jsme se stali hrdými chovateli krásných černých štěňátek. Postupem času u nás došlo k přirozenému vývoji – začínali jsme tím, že nebudeme chovat ani jezdit na výstavy. A jaká je skutečnost? Máme doma statnou smečku mopsů. Nechybíme na většině mezinárodních a národních výstav. Máme za sebou odchov našich prvních štěňátek. Nejezdíme na dovolenou, o výběru televizních programů rozhodují pejsci (žádná zvířata, na která by museli štěkat). Ale nestěžujeme si. Je to vyvážené tím, jak nás naši pejsci milují. Jak nás vítají, když přijdeme domů. Jak se k nám přitulí, když si večer sedneme. Mops je zkrátka kamarád k nezaplacení.